Zelená oáza 2017

.

Po dlhých mesiacoch príprav projektu, vybavovania potvrdení a riešenia financií, po dlhých mesiacoch veľkej trpezlivosti a vynakladania energie sa to podarilo. Máme chodník! Naozajstný chodník! Pre niekoho samozrejmosť, pre niekoho zázrak.

Vrámci projektu Zelená oáza sme zrealizovali 2. etapu dlho očakávaného a hlavne veľmi potrebného chodníka v našom parku. Chodníka, ktorý zásadne posúva funkčnosť a využitie parku, a vytvára doteraz výrazne chýbajúce prepojenie medzi ulicami Kresánkova, Vincenta Hložníka, Albína Brunovského a Hany Meličkovej. Nie je to však iba pragmatické prepojenie komunikačnej infraštruktúry, je to ďalší výrazný krok v budovaní našej Zelenej oázy. Je úžasné sledovať nielen mamičky, ale aj oteckov s kočíkmi, ktorí sa prechádzajú v parku po novom chodníku, prídu ku „kruháču“, kde si dajú svoje dve obvyklé koliečka, a spokojní pokračujú ďalej.

Ďakujeme za to všetkým, ktorí pomohli s realizáciou či už finančným príspevkom alebo priamo pri stavbe chodníka. Špeciálne chceme poďakovať Bratislavskému samosprávnemu kraju za významnú finančnú podporu, aj vďaka ktorej sme mohli projekt úspešne zrealizovať.

A čo ďalej? Nebojte sa, nekončíme. V roku 2018 bude Zelená oáza ďalej kvitnúť. Máme veľa nápadov, vízií a inšpirácií, ktoré nám všetkým spríjemnia a skrášlia náš život na našom sídlisku. Už teraz sa tešíme.