Brigády 2021 - fotopríbeh už čoskoro

...

Brigády 2019

...

...

Brigády 2018

...

...

...

...

Brigády 2017

...

...

...

...

Brigády 2016

Predsedovi sa zase darilo. Po niekoľkých týždňoch krásneho počasia prišiel jediný sychravý deň, takže hneď zorganizoval brigádu v duchu hesla "Nie je zlé počasie, je iba zle oblečený brigádnik." Sobota 9.4.2016, 9:00, teplota vzduchu 8°C (pocitovo -8°C), rýchlosť vetra 34km/hod, vlhkosť vzduchu 73%. I napriek týmto veľmi priaznivým meteorologickým podmienkam sa zozbieralo viac ako desať dobre oblečených nadšencov, ktorí prišli na našu prvú jarnú parkiádu. Ich nadšenie si môžete pozrieť na fotkách z parkiády.

Brigády 2015

...

Brigády 2014

Pravdepodobne ste si všimli, že susedské brigády vždy organizujeme v tom najškaredšom počasí. Asi to už bude zvykom, pretože inak tomu nebolo ani tentoraz, kedy sa členovia nášho občianskeho združenia stretli, aby porobili menšie terénne úpravy a poctivo vyzbierali ďalšie kamene, ktoré po daždi vyrástli ako huby v lese. Dúfame, že to nebolo posledný krát, čo sme videli všetkých piatich členov pokope a s úsmevom na tvári.

Brigáda 25.10.2014

Ďalšia úspešná susedská "parkiáda" je za nami. Aj bez hrejivých slnečných lúčov sme plní odhodlania celé doobedie vykopávali a vyzbieravali kamene, ktoré nám stáli v ceste za naším cieľom, naším budúcim parkom.

Brigáda 17.05.2014

Zatiaľ, čo iní si v posteli vychutnávali rannú kávu a znechutene hľadeli na neprívetivé sobotnajšie počasie (sotva by ste von psa vyhnali), sme my, obyvatelia Kresánkovej 20 a 22, s veľkým nadšením (dôkazom sú fotky plné úsmevov - aj keď možno to boli len kŕče :-) brali do rúk náradie a odpadové vrecia. Vďaka veľkej účasti (všetci prišli dobrovoľne) sme efektívne využili čas (dnes je "in" byť efektívny) a podarilo sa nám okopať stromčeky, vyzbierať všetky odpatky a odpratať kamene z pozemku nášho (i vášho) budúceho parku. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili, no i tým, ktorí sedeli doma a šetrili si sily na ďaľšiu brigádu.

Brigáda 12.04.2014

Brigády 2013

Vždy treba nejako začať. A najlepšie sa začína malými vecami. Preto sme sa rozhodli zorganizovať brigádu. Okolie nášho paneláku bolo v dezolátnom stave, plné cigaretových ohorkov, papierikov a iného smetia. Trávnikom a stromčekom osud taktiež neprial. Spoločnou prácou sa nám však podarilo vyčistiť okolie, okopať a pohnojič stromčkey a takisto odpratať veľké kamene. Sme opäť o kúsok bližšie k nášmu snu o čistom, zelenom sídlisku.

Brigáda 27.04.2013