Susedia Sami Sebe

Sme obyčajní obyvatelia sídliska Dlhé Diely možno rovnako ako Vy a možno rovnako ako Vy nie sme so životom na sídlisku úplne spokojní. Sídliska, na ktorom žije asi 30 tisíc obyvateľov s typickou „susedskou anonymitou“ dnešnej doby. Do bytov máme privedené optické káble s vysokorýchlostným internetom a možnosťou online komunikácie s celým svetom a často krát nepoznáme suseda bývajúceho vo vedľajšom byte. Sídliska, ktoré je typické pre dnešnú dobu betónovej džungle, kde je problém zaparkovať, nie to ešte nájsť miesto na oddych v zelenom parku.

Susedia Sami Sebe

Chceme zmenu. Je nám jasné, že úplne sami to nezvládneme a že budeme potrebovať pomoc iných, no čakať len na orgány verejnej správy, ktoré by problémy vyriešili, je síce jednoduché a pohodlné, ale hlavne naivné. Jediné s čím môžeme počítať je nadšenie ľudí pre dobrú vec. Preto sme sa rozhodli založiť občianske združenie SUSEDIA SAMI SEBE (keďže dnešná doba si vyžaduje na všetko nejaký formálny štatút). Poskytuje nám cestu, aby sme niečo s naším okolím robili. Sami, no s vašou pomocou či už priamymi aktivitami, finančnou podporou alebo dobrým nápadom.

Susedia Sami Sebe

Nerobíme to len pre seba, no i pre vás všetkých, ktorých zaujíma kvalita života na našom sídlisku. Naším momentálnym cieľom je vybudovať Zelenú oázu – miesto pre oddych a zábavu. Možno sme trochu naivní a trochu snílkovia, ale to asi patrí k tomu. Hlavné je, že máme veľa nadšenia. Veď ako vraví klasik: „Jeden človek sám svet nezmení, ale dobrá myšlienka s podporou ľudí má šancu to dokázať“. A zlepšiť kvalitu života pre obyvateľov sídliska určite dobrou myšlienkou je.