Zelená Oáza

Kedysi a dnes - ako sme zmenili zanedbaný priestor sídliska na náš vytúžený zelený park, ako sme spoločne dokázali nemožné, ako sme odvážny nápad zmenili na Zelenú oázu.

Fotopríbeh budovania parku Zelená oáza – sadenie rastliniek, hrabanie hliny, strihanie konárikov, kreslenie návrhov, dolovanie kameňov, trhanie buriny, inštalovanie závlahy, stavanie chodníka, kosenie trávy… a vždy tešenie sa z práce!

Asi málokto by si pred pár rokmi pomyslel, že na mieste, kde nerástla ani tráva, dnes budú prekvitať vlčie maky. V našej Zelenej oáze je však možné všetko – aj tanec očarujúcich makových paneniek s čmeliakmi, ktorí to tu už dobre poznajú ako najkrajšiu lúku na Dlhých Dieloch.

Snežienky, tulipány, narcisy a dokonca aj slnečnice - to všetko sa skrýva medzi panelákmi nášho sídliska. Netreba chodiť do Holandska či Anglicka, aby ste sa pokochali čarokrásnymi kvetinovými záhradami, jedna menšia (ale o to pestrejšia a malebnejšia) totiž na jar kvitne aj v našej Zelenej oáze. A vstup je zadarmo!

Fantázii sa medze nekladú, viniciam však áno. Tento malý vinohrad je ďalším miniprojektom Zelenej oázy, ktorý (vôbec nie prekvapivo) zožal nesmierny úspech. O pár rokov sa možno budeme pýšiť vlastnou značkou vína, dovtedy sa tešíme, že Dlhé Diely znova ožívajú viničom.